Про проект

Колись проект був започаткований у такому форматі. Потім була зміна назви, про що можна дізнатись з відповідних повідомленнях. І тепер чергова зміна формату, що спирається на такий от досвід.

Але безпосередня привід полягав в тому, що я познайомився у Фейсбуці з одним доктором наук, що є прихильником саме соціалізму. І тут мені прийшли на ум відразу дві думки. По-перше, про те, що на Заході саме університети є зосередженням лівих ідеологій. Саме на кафедрах провідних гуманітарних вишів є багато прихильників соціалізму. І це думка оптимістична, бо в наш же вистачає вишів, то має бути достатньо науковців з лівими політичними поглядами.

А друга думка була сумна. Скільки в УРСР було кафедр історії КПРС, марксистсько-ленінської філософії та наукового комунізму? Ну більше тисячі однозначно. Де всі ті науковці, чому їх геть не чути в нашому суспільному інформаційному просторі? Всі перейшли в націоналізм? Це виглядало б логічно, як подумати, що ті науковці звикли бути скоріше не дослідниками, а носіями державної ідеології. А сьогодні саме націоналізм можна побачити в цій ролі.

Втім, повернімося до мого нового знайомого. Може, знайдеться ще пара-трійка професорів чи кандидатів з соціалістичним баченням шляхів розвитку України? То тоді вони ж мають десь зібратись? Може тут. Для того, щоб працювати над соціалістичною програмою розвитку суспільства і навчати актив відповідних політсил. Дистанційно, віртуально, хмарно - чому ні?

Окремі партії, як видається, до такого організаційного кроку поки не готові. Та й науковців, що були б не проти до такої роботи долучитись, можна зрозуміти: за такої чисельності соціалістичних партій як визначитись, з ким варто працювати? А формат міжпартійний чи надпартійний може бути тут привабливим. Не будемо забувати, що його плідна робота могла б розглядатись і як перший крок до єднання тих партій - навкруг спільної програми. То варто спробувати.

---

Додав США в перелік посилань. Варто цей досвід вивчати?









Немає коментарів:

Дописати коментар